fbpx
» Dla mieszkańca » Dla seniora » Śląska Karta Seniora

Śląska Karta Seniora

Co to jest Śląska Karta Seniora?

Jest to oferta specjalnych usług, ulg oraz szczególnych uprawnień pozwalających na udostępnienie zasobów instytucji kultury, rekreacji i edukacji na terenie województwa śląskiego w celu dodatkowego wsparcia i wzbogacenia życia osób, które ukończyły 60. rok życia.

Usługi realizowane w ramach Śląskiej Karty Seniora są oferowane przez partnerów projektu. Na etapie rozpoczęcia wdrażania projektu jego bazowymi partnerami są podmioty powiązane strukturalnie i kapitałowo z Województwem Śląskim – wojewódzkie samorządowe jednostki organizacyjne i wojewódzkie osoby prawne. Jednakże mając na uwadze dążenie do zapewniania seniorom dostępu do jak najszerszej oferty, przewiduje się włączenie do projektu innych partnerów, w szczególności z sektora prywatnego i jednostek samorządu terytorialnego.

Kto jest uprawniony do korzystania ze Śląskiej Karty Seniora?

Grupą uprawnioną do korzystania ze Śląskiej Karty Seniora są osoby, które ukończyły 60. rok życia. Dokumentem legitymacyjnym umożliwiającym skorzystanie z uprawnień oferowanych w projekcie jest dowód osobisty. Jest to rozwiązanie wygodne, korzystne i tanie w realizacji.

Zobacz ofertę dla seniora województwa śląskiego:

Mysłowickie podmioty uczestniczące w projekcie:

  • jednostki miejskie:

Mysłowicki Ośrodek Kultury; Mysłowice, ul. Grunwaldzka 7,

Muzeum Miasta Mysłowice; Mysłowice, ul. Stadionowa 7a,

Miejska Biblioteka Publiczna; Mysłowice, ul. Strumieńskiego 4,

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji; Mysłowice, ul. Powstańców 23.

 

  • przedsiębiorcy:

Salon Fryzjerski „Henryk”; ul. Katowicka 7, Mysłowice – proponuje seniorkom i seniorom korzystających z usług aż 20 procentową zniżkę.

Kwiaciarnia Danmar; ul. Szymanowskiego 3, Mysłowice – proponuje seniorom 10 proc. rabat od ceny zakupionego towaru.

Agika Sp. z o.o.; ul. Dzióbka 22, Mysłowice – 5% rabatu na zakup produktów. Firma zajmuje się produkcją kół i zestawów kołowych.

OhKino Mysłowice; ul. Katowicka 64, Mysłowice – proponuje seniorom bilety za 15 zł, od poniedziałku do czwartku, na dowolny seans.


Kontakt

Urząd Miasta Mysłowice
ul. Powstańców 1, 41-400 Mysłowice
Telefon: (+48) 32 317 11 00
Fax: (+48) 32 222 25 65
E-mail: um@myslowice.pl

Formularz kontaktowy