fbpx
» URBAN LAB

URBAN LAB

.

W Mysłowicach, przy ul. Grunwaldzkiej 8, powstał URBAN LAB, jest to miejsce współpracy na linii mieszkańcy – Urząd Miasta Mysłowice. Przestrzeń URBAN LAB Urzędu Miasta Mysłowice dostępna jest dla mieszkańców od poniedziałku do piątku w godzinach od 11.00 do 19.00.

W przestrzeni URBAN LAB mieszkańcy (nieformalne grupy, stowarzyszenia czy fundacje) mogą zorganizować przeróżne działania i inicjatywy, takie jak warsztaty, zajęcia czy projekty. Wydarzenia organizowane w URBAN LAB nie mają charakteru handlowego ani komercyjnego, jego celem jest aktywizacja i integracja społeczności miejskiej. Ponadto miejsce to ma prowadzić działania promujące wspólne inicjatywy mieszkańców podejmowane w tym miejskim laboratorium i udzielać informacji o mieście.

Aby móc skorzystać z przestrzeni URBAN LAB należy skontaktować się z koordynatorem projektu z ramienia Urzędu Miasta Mysłowice, Bożeną Zając pod numerem tel.: 32 31 71 157.

Dzięki URBAN LAB małe i niezależne inicjatywy zyskują szansę na zwiększenie swojej skali i przetestowanie proponowanych rozwiązań w warunkach rzeczywistych. URBAN LAB umożliwia rozwój działań/inicjatyw oddolnych poprzez zapewnienie osobom realizującym projekty, przestrzeni do kreatywnej i innowacyjnej pracy, w tym rozwijanie pomysłów społecznych, miejskich i metropolitalnych.

URBAN LAB umożliwia nawiązywania kontaktów, wymiany doświadczeń i wiedzy pomiędzy uczestnikami warsztatów, zajęć i projektów. Urban Lab tworzy platformę dla przestrzeni usług/produktów dedykowanych społeczności metropolitalnej non-profit.

Pierwszy kwartał pracy naszego miejskiego laboratorium URBAN LABU za nami. W tym czasie wielu mieszkańców nie tyle gościło w lokalu przy Grunwaldzkiej 8, co nauczyło się, że są tutaj gospodarzami. Miło było obserwować, jak podejmowaliście wspólnie z nami odpowiedzialność za czystość i zaopatrzenie lokalu. Zawiązały się liczne relacje i grupy, które rozmawiają o mieście przy herbacie, kawie czy robótkach ręcznych. Chcemy nadal uczyć się współodpowiedzialności za lokal, który jest naszą wspólna przestrzenią.

Od poniedziałku do piątku w godzinach od 11-tej do 19-tej udostępniamy klucze Stowarzyszeniom, Organizacjom, Radom Dzielnic, lokalnemu biznesowi do wszelkich działań otwartych dla mieszkańców. Wszystkie środy zostały już zarezerwowane przez Radę Seniorów dla seniorów. W każdy II poniedziałek miesiąca Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej prezentuje ofertę miasta i organizuje warsztaty, w II czwartek miesiąca Wydział Organizacyjny Urzędu Miasta prowadzi cyfrowe wsparcie dla seniorów, co najmniej raz w tygodniu całodzienny dyżur prowadzą pracownicy Wydziału Architektury, Planowania i Strategii, raz w miesiącu do godzin wieczornych, do dyspozycji mieszkańców są pracownicy Wydziału Edukacji, Wydziału Ochrony Środowiska oraz Archiwum Urzędu Miasta. W kwietniu zaplanowano więcej aktywności dotyczących doradztwa zawodowego dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. W wybrane dni lokalny biznes zaprasza na warsztaty lub prezentację swojej oferty, prelekcje i warsztaty prowadzi Powiatowy Urząd Pracy, dyżuruje Rada Dzielnicy Stare Miasto i towarzystwa historyczne. Podpisaliśmy umowę w sprawie współpracy z Górnośląsko – Zagłębiowską Metropolią by tworzyć wspólne wydarzenia. Codziennie czekamy na propozycje tematów i spraw które chcecie podejmować. Przestrzeń URBAN LAB już sprawia, że znamy się nie tylko z widzenia.

.

W obiektywie

Kontakt

Urząd Miasta Mysłowice
ul. Powstańców 1, 41-400 Mysłowice
Telefon: (+48) 32 317 11 00
Fax: (+48) 32 222 25 65
E-mail: um@myslowice.pl

Formularz kontaktowy