fbpx
» Aktualności » Za nami weekend pełen sportowych emocji!
8 października 2020

Za nami weekend pełen sportowych emocji!

Za nami pierwszy weekend października, który obfitował w sportowe wydarzenia. W hali MOSiR odbyły się zawody siatkarek oraz turniej Ju-Jitsu, a przez miasta śląska przebiegł Silesia Marathon.

Mysłowickie, wspaniałe juniorki Silesia Volley wygrały na inaugurację sezonu siatkarskiego z drużyną MUKS Michałkowice natomiast seniorki pokonały drużynę z Krzeszowic. Kibiców na trybunach nie zabrakło i jak widać ich obecność rozgrzała zawodniczki do boju. Mecze oczywiście rozegrały się w mysłowickiej hali MOSiR.

Kolejna wielka impreza rangi ogólnopolskiej zawitała do Mysłowic. W sobotę w Hali MOSiR toczyły się Mistrzostwa Polski w Ju-Jitsu. Mysłowice mogły pochwalić się mocną grupą fighterów podczas Mistrzostw Polski Ju-Jitsu Fighting oraz Duo System.

Za nami największe wydarzenie biegowe w Polsce – 12. Silesia Marathon. Trasa biegu wiodła przez 4 śląskie miasta: Katowice, Mysłowice, Siemianowice Śląskie i Chorzów. Zawodników na starcie witali m.in. Marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski i Prezydent Mysłowic Dariusz Wójtowicz.

Ponadto Fundacja „2xkochaj” zorganizowała w Mysłowicach konferencję o zagrożeniach czyhających na dzieci i młodzież w sieci internetowej.

Przy ulicy Batorego spotkała się grupa społeczników, która malowała wiadukt i sprzątała las w dzielnicy Janów! Inicjatorkami przedsięwzięcia były radne dzielnicowe Dagmara Gliwińska i Karolina Mospinek.

Kontakt

Urząd Miasta Mysłowice
ul. Powstańców 1, 41-400 Mysłowice
Telefon: (+48) 32 317 11 00
Fax: (+48) 32 222 25 65
E-mail: um@myslowice.pl

Formularz kontaktowy