fbpx
» Aktualności » Nowy samochód dla OSP Dziećkowice
4 października 2019 | Samorząd

Nowy samochód dla OSP Dziećkowice

Ochotnicza Straż Pożarna z Dziećkowic wzbogaci się o nowy, lekki samochód techniczny z modułem do realizacji działań poszukiwawczo-ratowniczych z quadem wraz z przyczepką i transportowym modułem ratowniczym. Prezydent miasta Mysłowice Dariusz Wójtowicz podpisał umowę z wiceministrem sprawiedliwości Michałem Wójcikiem na zakup pojazdu o wartości około 350 000 złotych!

Pieniądze pochodzą z Funduszu Sprawiedliwości Ministerstwa Sprawiedliwości.

Minister Michał Wójcik przyjął delegacje z 7 śląskich gmin i powiatów. Mysłowice reprezentowali naczelnik Wydziału Bezpieczeństwa Publicznego i Reagowania Kryzysowego Sandra Jędrzejas, skarbnik miasta Lidia Łazarczyk i prezydent Dariusz Wójtowicz.

Dzięki zakupowi pojazdu jednostka będzie mogła w bezpieczny i profesjonalny sposób realizować zadania przewidziane dla jednostek Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego oraz współpracować z innymi jednostkami powołanymi do niesienia pomocy.

Sprzęt pozwoli na wzmocnienie potencjału służb ratowniczych oraz znaczące zwiększenie bezpieczeństwa i bezpośrednio wpłynie na zwiększenie możliwości niesienia profesjonalnej pomocy pokrzywdzonym.

W obiektywie

Kontakt

Urząd Miasta Mysłowice
ul. Powstańców 1, 41-400 Mysłowice
Telefon: (+48) 32 317 11 00
Fax: (+48) 32 222 25 65
E-mail: um@myslowice.pl

Formularz kontaktowy