» Aktualności » Terminalowa pracownia komputerowa w Szkole Podstawowej nr 17
28 stycznia 2021 | Krasowy

Terminalowa pracownia komputerowa w Szkole Podstawowej nr 17

W Szkole Podstawowej nr 17 przy Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 4 w Mysłowicach została zainstalowana nowoczesna pracownia komputerowa Jej koszt – 40 tys. zł. – w całości sfinansowała Rada Dzielnicy Krasowy. Pracownia to hybrydowe rozwiązanie terminalowo/komputerowe. Jest odporna na wirusy, na hakerów, nawet na uczniów i uczennice, w pełni zgodna z RODO. To elastyczne i bezpieczne rozwiązanie, bez ograniczeń ilości komputerów i użytkowników systemu. Terminale to zwykłe komputery: procesory Intel, 4 GB RAM. Nie posiadają dysków twardych! Wszystkie dane użytkowników przechowywane są na serwerze.

Dodatkowo system posiada możliwości, dzięki którym nauczyciel:

  • ma wgląd we wszystkie pliki uczniów,
  • może oglądać, blokować, przejmować ekrany uczniów,
  • może zdalnie uruchomić wybraną aplikację na wszystkich komputerach.

System nie ma ograniczeń licencji użytkowników czy podłączonych komputerów. Pozwala współpracować nawet z posiadanymi już w szkole starszymi komputerami. System posiada bogate oprogramowanie edukacyjne, które jest bezpłatne i w pełni legalne, więc szkoła nie musi ponosić dodatkowych kosztów licencji.

Ta nowoczesna pracownia zastąpiła starą i niewydolną. Jej oprogramowanie edukacyjne otwiera nowe możliwości przed użytkownikami. Uczniowie z jeszcze większym zaangażowaniem będą pracować na lekcjach informatyki i innych zajęciach rozwijających ich kompetencje informatyczne. Z zasobów pracowni będą mogli również korzystać uczniowie na innych lekcjach/zajęciach.

Aby sprostać wymaganiom pracowni i poznać jej możliwości, nauczyciele przeszli stosowne przeszkolenie, tak aby po powrocie dzieci do szkoły w pełni wykorzystywać jej potencjał.

Kontakt

Urząd Miasta Mysłowice
ul. Powstańców 1, 41-400 Mysłowice
Telefon: (+48) 32 317 11 00
Fax: (+48) 32 222 25 65
E-mail: um@myslowice.pl

Formularz kontaktowy