» Aktualności » Podsumowanie kampanii ”MOGĘ! ZATRZYMAĆ SMOG – PRZEDSZKOLAKU ZŁAP ODDECH” – II Edycja
27 maja 2021

Podsumowanie kampanii ”MOGĘ! ZATRZYMAĆ SMOG – PRZEDSZKOLAKU ZŁAP ODDECH” – II Edycja

Przedszkole nr 8 w Mysłowicach brało udział w kampanii ”MOGĘ! Zatrzymać Smog – Przedszkolaku Złap Oddech”, promowanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego.

Celem kampanii, jest podniesienie świadomości ekologicznej dzieci i dorosłych województwa śląskiego w zakresie wpływu zanieczyszczonego powietrza na zdrowie.

Przez cały czas akcji, wszystkie grupy przedszkolne czynnie brały udział w różnych działaniach poprzez zabawy, zajęcia, eksperymenty i doświadczenia, korzystając z materiałów edukacyjnych i oczyszczaczy powietrza, podarowanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego.

W przedszkolu, odbył się „Quiz”- sprawdzający przyswojoną przez dzieci wiedzę. Dwie drużyny: „Czystego Powietrza” – pod przewodnictwem Miłosza i „Czystej Wody”- pod przewodnictwem Alicji, rywalizowały o zwycięstwo. Były poruszane ciekawe zagadnienia: pytania w zgaduj- zgaduli, krzyżówki z hasłem, rebusy i rozsypanki wyrazowe oraz malowanie drzewa wesołego i smutnego.

Był to turniej wiedzy, pełen emocji i niezapomnianych przeżyć. Zwyciężyła drużyna „Czystej Wody” gratulacje, dyplomy i słodki poczęstunek, wszystkim dzieciom wręczyła dyrektor przedszkola Beata Pająk-Raś.

W obiektywie

Kontakt

Urząd Miasta Mysłowice
ul. Powstańców 1, 41-400 Mysłowice
Telefon: (+48) 32 317 11 00
Fax: (+48) 32 222 25 65
E-mail: um@myslowice.pl

Formularz kontaktowy