» Aktualności » Pierwszy wakacyjny weekend za nami
5 lipca 2021

Pierwszy wakacyjny weekend za nami

Miniony weekend był obfityw wydarzenia w naszym mieście.

 

W sobotę 3 lipca odbył się Festyn charytatywny ’’Jagódka’’ na stadionie Górnika Wesoła przy ulicy Sportowej 2. Celem tego wydarzenia była zbiórka pieniędzy na rodzeństwo Jagódkę i Gabrielka, którzy chorują na rzadki zespół chorób genetycznych. W programie festynu był m.in. pokaz militariów, możliwość sprawdzenia się na strzelnicy, zawody sportowe i mnóstwo innych atrakcji dla najmłodszych jak i trochę starszych uczestników.

 

Tego samego dnia na terenie Fundacji ’’2xkochaj’’ odbył się Festiwal Rodzinny pod hasłem DEPRESJA WŚRÓD DZIECI I MŁODZIEŻY – „MOJE ŻYCIE MA ZNACZENIE’’. Celem kampanii był wzrost świadomości o zjawisku depresji wśród dzieci i młodzieży oraz zachęceniu mieszkańców Śląska by skorzystali z pomocy specjalistów. Wykład dla rodziców o tym jak mogą rozpoznać depresje u dzieci i nastolatków poprowadziła specjalistka psycholog/psychoterapeuta Beata Birnbach. Na festiwalu było dużo ciekawych atrakcji dla dzieci i młodzieży.

 

Od godziny 17:00 mieszkańcy mogli się bawić przy rytmach muzyki tanecznej w Park Słupna na Beach Party.

 

Sobotę zamykamy koncertem na rynku w stylu balansującym między muzyką elektroniczną, a synth-popem, na którym wystąpił Baasch. Był to pierwszy koncert w tym sezonie projektu Mysłowice Alternatywnie.

 

W niedzielę delegacja z Mysłowic wzięła udział w uroczystości państwowej, związanej z 100 rocznicą zakończenia III Powstania Śląskiego. Po uroczystości Prezydent Dariusz Wójtowicz wraz z I Zastępcą Prezydenta Wojciechem Chmielem i Zastępcą Dyrektora Mysłowickiego Ośrodka Kultury Sylwią Bobek, złożyli hołd śląskim bojownikom w Powstańczej Strefie Pamięci w Mysłowicach. Do miasta trafiła tablica upamiętniająca miejsca pamięci Powstań Śląskich.

Kontakt

Urząd Miasta Mysłowice
ul. Powstańców 1, 41-400 Mysłowice
Telefon: (+48) 32 317 11 00
Fax: (+48) 32 222 25 65
E-mail: um@myslowice.pl

Formularz kontaktowy