ePUAPSEKAPSilesia

Aktualności

Drukuj Powiększ tekst (skrót: +) Pomniejsz tekst (skrót: -)
Mysłowice nie zwalniają tempa!
27 lipca 2020

Mysłowice nie zwalniają tempa, wciąż dużo się dzieje. Liczne wydarzenia o charakterze sportowym i kulturalnym zadowolą każdego bez względu na to czy jest fanem kina, sportu czy lubi się bawić przy dźwiękach muzyki.

Tradycją powoli stają się seansy w kinie letnim. W piątkowy wieczór, w Parku Słupna można było obejrzeć niezwykle zabawną francuską komedię w reżyserii Philippe de Chauveron, "I znowu zgrzeszyliśmy dobry Boże!". Jest to kontynuacja hitu z 2014 roku „Za jakie grzechy dobry Boże?”. Twórcy nie zawiedli również tym razem i sympatyczna rodzina znad Sekwany znów rozbawiła nas do łez.

Sobota rozpoczęła się akcją charytatywną „Życie za złom”. Mysłowiczanie pokazali swoje ogromne serca! Dzięki wielu ludziom dobrej woli, udało się zebrać ogromne ilości złomu a i tak nie odebrano wszystkiego spod zgłoszonych adresów. Prezydent Dariusz Wójtowicz podziękował zaangażowanym w akcję mysłowiczanom na swoim profilu oficjalnym, zapewniając jednocześnie: „Czekajcie proszę na kontakt ze strony organizatora. Po niedzieli dotrzemy do wszystkich ludzi, którzy włączyli się w akcję ŻYCIE ZA ZŁOM, aby ratować Marlenę”!

W ramach akcji „Dbamy o Damy”, wszystkie Panie mogły dołączyć do treningu fitness odbywającego się na Słupnej w sobotni poranek. Ponadto, dzięki Mysłowickiemu Ośrodkowi Rekreacji i Sportu 60 mysłowiczan miało doskonałą okazję do aktywnego spędzenia czasu z rodziną w czasie spływu kajakowego. Uczestnicy sobotniego spływu mogli podziwiać malownicze łąki, pola oraz niezwykle sielankowe widoki z poziomu kajaka niesionego delikatnym nurtem rzeki Mała Panew zwanej również Amazonką.

A to jeszcze nie koniec aktywności sportowych. W sobotę 25 lipca odbyły się Otwarte Mistrzostwa Mysłowic w siatkówce plażowej, kolejny etap kwalifikacji udał się wyśmienicie dzięki pięknej słonecznej pogodzie i wysokiej frekwencji na trybunach.

Dzień pełen wrażeń zakończył się trzema równoległymi wydarzeniami muzycznymi. W parku Słupna zagrał Krzysztof Knapek, który zaprezentował w ramach cyklu „Muzyka na wodzie”, znane utwory we własnych oryginalnych aranżacjach. W trakcie występu najmłodsi mogli skorzystać z dmuchanych zamków a dorośli zjeść coś dobrego w strefie gastronomicznej.

Późnym wieczorem na mysłowickim rynku zagrał duet dj-ski, Beskres DJ set by KAMP. Widownia dopisała! Atmosfera była elektryzująca, widzowie chętnie bujali się w rytm muzyki. Jeszcze tego samego dnia można było również potańczyć przy dźwiękach muzyki wyjątkowych Łukasiak and Zamoy przy udziale dj-ei: Brandon Hertz, I.W.O Music, Dope Boy. Wielkie Beach Party odbyło się na plaży Hubertus. Była również okazja do pamiątkowych zdjęć, gdyż w miejscu wydarzenia stanęła foto-budka.

Niedziela 26 lipca zaczęła się smakowicie śniadaniem na polanie. Jak co tydzień każdy spragniony dobrego towarzystwa i zdrowego posiłku mógł spożyć śniadanie na świeżym powietrzu. Miłośnicy wędkarstwa mogli natomiast wziąć udział VIII Edycji Drużynowych Zawodów Wędkarskich o Puchar „Trójkata Trzech Cesarzy”. Zawody zostały objęte Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Mysłowice.

I tym razem nie zabrakło również sportowych emocji, których dostarczył Hegemon Akademia Rugby organizując otwarty trening beach rugby na Hubertusie. Był to jeden z ostatnich treningów na plaży przed legendarnym Sopot Beach Rugby. Otwarta formuła treningu pozwoliła mieszkańcom Mysłowic spróbować swoich sił. Zmaganiom towarzyszył głośny doping i duch fair-play. Atmosfera udzieliła się również wypoczywającym plażowiczom.

Dodatkowo w ramach cyklu Trójkąta Trzech Cesarzy oraz dzięki fundacji Tennis Open, będącej inicjatorem i pomysłodawcą cyklu. odbył się turniej tenisowy w Ośrodku Tenisowym Tennis Open usytuowanym przy alei Spacerowej 23 w Mysłowicach.

System informacji o terenie miastaBudżet obywatelskiFundusze europejskieNGOKomunikaty dot. bezpieczeństwa