ePUAPSEKAPSilesia

Aktualności

Drukuj Powiększ tekst (skrót: +) Pomniejsz tekst (skrót: -)
Weekend pełen wrażeń!
21 lipca 2020

Miniony weekend w naszym mieście obfitował w wiele fantastycznych wydarzeń
sportowo – kulturalnych.

Od piątku do niedzieli 17.07 – 19.07.2020 r. w Ośrodku Sportów Letnich MOSiR w Parku Słupna odbywały się Półfinały Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej. Gościliśmy jednych z najlepszych siatkarzy w Polsce w kategorii Kadetka oraz Kadet.  Mistrzostwa zakończyły się w niedzielę, a ścisły finał dostarczył wiele emocji. Wyłoniona w decydującym starciu ósemka ma już zapewniony start w Finałach Mistrzostw Polski Kadetek i Kadetów w siatkówce plażowej. Wystąpi w nich łącznie 16 najlepszych par z rozgrywek półfinałowych (do „ósemki mysłowickiej” dołączy także osiem najlepszych par z drugiego – warszawskiego półfinału).

Koneserzy kina mogli w piątek 17 lipca uczestniczyć w dwóch seansach filmowych organizowanych przez Salę Zabaw Kosmos i Mysłowicki Ośrodek Kultury. O 21:15 wyemitowano w kinie plenerowym film „Kumba” na parkingu przy Sali Zabaw Kosmos, a o 21:00 na mysłowickim rynku można było obejrzeć film biograficzny o Whitney Houston.

W sobotę 18 lipca można było zażyć ruchu na świeżym powietrzu podczas zajęć fitness dla Pań „Latem dbamy o damy”wydarzenie jest częścią cyklu „Fit Poranki” organizowanych w każdą sobotę w Parku Słupna. Zajęcia ruchowe rozwijające sprawność fizyczną i kształtujące prawidłowe nawyki przeznaczone są dla kobiet, mężczyzn, młodzieży, rodzin z dziećmi oraz wszystkich, którzy chcą aktywnie zacząć weekend w miłym towarzystwie.

Jeszcze w tym samym dniu mysłowiczanie mogli pobujać się w rytm muzyki w stylu electropop - duetu Plastic, koncert rozpoczął się o godzinie 21:00 w ramach projektu Mysłowice Alternatywnie.

Również w sobotę Hegemon Akademia Rugby zadbał o dobrą atmosferę i pozytywną rywalizację poprzez organizację zawodów sportowych na stadionie byłego Górnika Wesoła. Niesamowite rugby na Wesołej to rodzinny piknik, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców, którzy licznie zebrali się na stadionie, aby kibicować naszym zawodnikom na boisku. Na trybunach pojawiło się również wielu znamienitych gości Prezydent Miasta Dariusz Wójtowicz, Poseł na Sejm RP Marek Wesoły z asystentem Sławomirem Barwiakiem, który jest byłym reprezentantem Polski w rugby. Radny Mariusz Wielkopolan oraz Katarzyna Poloc-Marcol z Fundacją Bajtel.

Weekend zakończył się zawodami wędkarskimi Koła Mysłowice – Brzezinka o Puchar Prezydenta Miasta Mysłowice. W niedzielne przedpołudnie 19 lipca nad stawem Pactwowym w Chełmie Śląskim zasiadło 30 wędkarzy. Najlepszym wynikiem - ponad 9 kg popisał się Marcin Stolorz.

W niedzielę odbyły się teżkonsultacje Kadry Polski w Kickboxingu w formule Low Kick. Gospodarzem zajęć był znakomity klub sztuk walki Paco Team Mysłowice. Jeden z treningów został przeprowadzony przez medalistów największych światowych imprez w Hali Widowiskowo – Sportowej MOSiR na Bończyku.

System informacji o terenie miastaBudżet obywatelskiFundusze europejskieNGOKomunikaty dot. bezpieczeństwa