ePUAPSEKAPSilesia

Aktualności

Drukuj Powiększ tekst (skrót: +) Pomniejsz tekst (skrót: -)
Międzynarodowy Dzień Strażaka 2020
4 maja 2020

 

Szanowny Panie Komendancie,

Najwyższą powinnością strażackiej służby jest ratowanie życia i mienia ludzkiego oraz niesienie pomocy najbardziej potrzebującym. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu
a niejednokrotnie również poświęceniu strażacy są obdarzani najwyższym zaufaniem
i uznaniem społecznym. Bycie strażakiem to bezinteresowna służba innym, ciągła praca nad sobą i doskonalenie własnych umiejętności. To ogromna odpowiedzialność i praca, która wymaga męstwa i bohaterstwa na co dzień.

Z okazji Dnia Strażaka składam wszystkim funkcjonariuszom oraz weteranom pożarnictwa serdeczne gratulacje i podziękowania za trudną i ofiarną służbę.

Na szczególny szacunek zasługuje postawa, którą prezentujecie w tym trudnym czasie związanym z epidemią koronawirusa. Działania podejmowane w dobie epidemii budują Etos Państwa służby i pokazują jak bardzo społeczeństwo potrzebuje Waszej pracy.

W tym szczególnym dniu życzę Państwu samych skutecznych akcji i bezpiecznych powrotów do domu oraz by Wasza profesja zawsze była źródłem satysfakcji i społecznego miru. Niech w tej drodze wspiera Was Święty Florian a każdy dzień wypełnia pomyślność i szczęście.

 

 

Dariusz Wójtowicz

Prezydenta Miasta Mysłowice

System informacji o terenie miastaBudżet obywatelskiFundusze europejskieNGOKomunikaty dot. bezpieczeństwa