ePUAPSEKAPSilesia

Aktualności

Drukuj Powiększ tekst (skrót: +) Pomniejsz tekst (skrót: -)
Akcja „Gorąca miska zupy” powraca
31 lipca 2019

Akcja „Gorąca miska zupy”, którą w styczniu zainicjowało Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych Nasze Mysłowice, właśnie powraca. Bezdomni i potrzebujący mysłowiczanie znów będą mogli zjeść ciepły posiłek przygotowany przez ludzi o dobrych sercach. Tym razem w Restauracji Domowej K&P. W styczniu, lutym i marcu stowarzyszenie wydało ponad 2 tys. posiłków głodnym mieszkańcom naszego miasta. Wówczas akcja miała miejsce na rynku i włączyły się w nią miejskie instytucje, lokalni przedsiębiorcy, parafia Ścięcia św. Jana Chrzciciela oraz mysłowiczanie. Druga edycja akcji „Gorąca miska zupy” wystartuje w sobotę 3 sierpnia w Restauracji Domowej K&P przy ul. Mikołowskiej o godz. 17. Nazwa przedsięwzięcia jest symboliczna, bo taki posiłek nie musi koniecznie być zupą.

- W najbliższą sobotę w menu znajdzie się gulasz z wątróbek wieprzowych z ziemniakami i kiszonym ogórkiem oraz schłodzona woda cytrynowa. Na deser będzie śląski kołocz – mówi Piotr Olszowski, prezes Stowarzyszenia Inicjatyw Lokalnych Nasze Mysłowice.

Wszystkie informacje o projekcie „Gorąca miska zupy” oraz innych działaniach stowarzyszenia znajdziecie na www.naszemyslowice.pl.

System informacji o terenie miastaBudżet obywatelskiFundusze europejskieNGOKomunikaty dot. bezpieczeństwa