ePUAPSEKAPSilesia

Aktualności

Drukuj Powiększ tekst (skrót: +) Pomniejsz tekst (skrót: -)
III Dzień Seniora w Mysłowicach
24 kwietnia 2019

Bezpłatne badania medyczne, porady dotyczące bezpiecznych zachowań, święto kapeluszy i Nocny Zlot Pojazdów Zabytkowych „ClassicMania Night” - oto atrakcje przygotowywane na III Dzień Seniora w Mysłowicach. Seniorzy będą spędzać 18 maja od godz. 15.00, wspólnie z młodszymi pokoleniami, w Centralnym Muzeum Pożarnictwa.

Święto rozpocznie się korowodem barwnych kapeluszy prowadzonym rytmem Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Po raz trzeci osoby powyżej 60. roku życia będą podziwiać występy wnucząt i bawić się w klimacie lat 70. i 80. ubiegłego stulecia.

- Chcemy zachęcić osoby starsze, samotne do wychodzenia z domu i integracji z młodszymi pokoleniami – mówi Dariusz Wójtowicz, prezydent Mysłowic. – W tym roku stawiamy na aktywność w trzech strefach: zdrowie, bezpieczeństwo i relaks. Liczymy na to, że senioralne święto zdopinguje do życiowej aktywności większość osób z ponad 17. tysięcznej grupy mysłowickich seniorów.

Seniorzy będą mogli za darmo dostać „Pudełka życia", zrobić badania wzroku, zmierzyć ciśnienie i poziom cukru, wykonać spirometrię. Skorzystają z bezpłatnych konsultacji trenerskich i żywieniowych oraz analizy składu ciała. Seniorkom oferowany będzie również profesjonalny makijaż. Z myślą o bezpieczeństwie seniorów przeprowadzony będzie pokaz udzielania pierwszej pomocy, samoobrony oraz porady przygotowane przez pracowników Komendy Miejskiej Policji, Straży Miejskiej i Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej. Rad związanych z bezpieczeństwem konsumentów udzielać będzie Miejski Rzecznik Konsumentów.

Dzień Seniora organizuje prezydent Mysłowic, Mysłowicki Ośrodek Kultury i Mysłowicka Rada Seniorów. We współorganizację, w ramach solidarności międzypokoleniowej, włącza się młode pokolenie z Młodzieżowej Rady Miasta oferując m.in. porady informatyczne. Patronat medialny nad wydarzeniem sprawuje m.in. TVP S.A. o/Katowice, „Gazeta Senior", Polskie Radio Katowice SA, myslowice.net, itvm.

System informacji o terenie miastaBudżet obywatelskiFundusze europejskieNGOKomunikaty dot. bezpieczeństwa