ePUAPSEKAPSilesia

Aktualności

Drukuj Powiększ tekst (skrót: +) Pomniejsz tekst (skrót: -)
Przekaż swój 1% na działania blisko Ciebie - mysłowickie NGO czekają!
4 stycznia 2019

Jak co roku Urząd Miasta Mysłowice wspiera organizacje pożytku publicznego działające na terenie miasta zachęcając mysłowiczan do przekazania swojego 1% podatku właśnie na ich rzecz. Jak wiemy przekazanie tych pieniędzy nic nas nie kosztuje, a oddanie ich lokalnej organizacji da nam pewność, że zebrane środki zostaną wydane tuż obok nas.

Na terenie Mysłowic działa cały szereg organizacji pozarządowych, są to stowarzyszenia, fundacje, kluby, związki, ale może nie wszyscy wiedzą są, że nimi również Ochotnicze Straże Pożarne. Na co dzień pomagają one mysłowiczanom w przeróżnych sprawach - od seniorów, ludzi niepełnosprawnych, często nieuleczalnie chorych, rodziny wielodzietne, dzieci i młodzież po zwierzęta. Możemy nie zdawać sobie sprawy jak blisko nas są osoby potrzebujące, które korzystają z pomocy tych ludzi dobrego serca. Dla nich czas rozliczania się z fiskusem to czas nadziei na zastrzyk finansowy, który pozwoli na lepsze działania na rzecz innych.

Od nowego roku w życie wchodzi sporo zmian związanych z rozliczeniem podatkowym. Ważną zmianą, która będzie odczuwalna dla podatników to koniec z pitami. Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) wypełni za podatników podatku dochodowego od osób fizycznych zeznania podatkowe bazując na informacjach od płatników, danych przekazanych przez podatnika w zeznaniu podatkowym za rok ubiegły (np. ulga na dzieci, nr KRS OPP, której w ubiegłym roku przekazał 1% podatku należnego). Obowiązkiem obywatela będzie jedynie sprawdzenie poprawności oraz zatwierdzenie dokumentu.

 

System informacji o terenie miastaBudżet obywatelskiFundusze europejskieNGOKomunikaty dot. bezpieczeństwa