ePUAPSEKAPSilesia

Aktualności

Drukuj Powiększ tekst (skrót: +) Pomniejsz tekst (skrót: -)
Tenis stołowy Mysłowic przed rozpoczęciem nowego sezonu
11 września 2018

W poprzednim sezonie tenisiści stołowi uzyskały wspaniałe wyniki sportowe. Do największych należy zaliczyć awans drużyny męskiej do rozgrywek II ligi. W sezonie zasadniczym, w rozgrywkach III ligi, tenisiści stołowi z Mysłowic zdobyli pierwsze miejsce wyprzedzając drugą drużynę o 5 punktów.

Zgodnie z regulaminem mysłowiczanie musieli rozegrać jeszcze mecze barażowe. Po 6 bardzo ciężkich meczach, drużyna w składzie: Damian Kowalski, Oliwer Gwizdon, Kamil Bajer, Maciej Filiczak, Maks Gwizdon oraz grający trener Jurij Fomin wywalczyła upragniony awans.

Drużyna młodziczek (kat. do lat 12) KS Mysław w składzie Faustyna Cieślik i Zuzanna Tomanek zdobyła wicemistrzostwo Polski w rozgrywkach klubowych.

Indywidualnie: F.Cieślik, M.Gwizdon ukończyli sezon na 1m . na Śląsku. W.Ptak na drugim, a młodziutka, bo 9 latka, Anastazja Malinowska na trzecim.

Oliwer Gwizdon, Ewa Filiczak, Wiktor Ptak, Faustyna Cieślik, Maks Gwizdon to są czołowi zawodnicy w Polsce.

W rozgrywkach szkolnych uczennicy Szkoły Sportowej zdominowały Mistrzostwa Polski w tenisie stołowym. Szkoła Sportowa z Mysłowic, jako jedyna w Polsce, miała na podium swoje drużyny w szkołach podstawowych i w rozgrywkach szkól gimnazjalnych. W podstawówkach uczennicy klas 6 Faustyna Cieślik i Weronika Gasz zdobyli II miejsce, a szkołach gimnazjalnych Klaudia Franaszczuk i Julia Tomecka wywalczyli wicemistrzostwo Polski.

Uczennicy Szkoły Sportowej Julia Tomecka i Klaudia Franaszczuk zdobyli pierwsze miejsce w rozgrywkach drużynowych oraz w grze podwójnej na turnieju międzynarodowym „JOOLA Prague Open”

A J.Tomecka sięgnęła po złoto w turnieju indywidualnym! W zawodach tych uczestniczyło ponad 500 młodych tenisistów stołowych z 15 krajów.

Na Mistrzostwach Śląska tenisiści stołowi z Mysłowic zdobyli: 8 medali złotych, 4 srebrnych oraz 5 brązowych medali.

We współzawodnictwie w kategoriach młodzieżowych prowadzonym przez Śląski Związek Tenisa Stołowego, KS Mysław zdobył bardzo wysokie 3 miejsce na ponad 100 klubów.

Do nowego sezonu tenisiści stołowi KS Mysław przygotowywały się na obozie sportowym w Gilowicach. Treningi odbywali się 3 razy dziennie. Wszyscy trenowali z dużym zaangażowaniem. Będzie to procentowało w nadchodzących rozgrywkach.

System informacji o terenie miastaBudżet obywatelskiFundusze europejskieNGOKomunikaty dot. bezpieczeństwa