ePUAPSEKAPSilesia

Aktualności

Drukuj Powiększ tekst (skrót: +) Pomniejsz tekst (skrót: -)
8 milionów dofinansowania na termomodernizacje
15 maja 2018

Mysłowice pozyskały kolejne środki na termomodernizację miejskich obiektów. Tym razem do kasy miasta trafi prawie 8 milionów złotych, a dofinansowanie będzie wkładem w remont ośmiu miejskich budynków.

Miasto stale aplikuje o środki na ograniczenie tzw. niskiej emisji, a co za tym idzie poprawę efektywności energetycznej miejskich obiektów. Tym razem pozyskane dofinansowanie wpłynie na zmiany w budynkach przedszkoli numer 1, 15 i 16, szkół numer 5 i 10, a także CKZiU w Wesołej.

Prace na obiektach obejmą m.in docieplenie budynków i modernizację instalacji c.o., a także wymianę drzwi i okien. Ponadto na niektórych budynkach obiektach zamontowane zostaną panele słoneczne.

– Nie czekaliśmy na wyniki konkursów i rozpoczęliśmy pracę przy niektórych obiektach przed przyznaniem dofinansowania. W toku są prace w P1, SP5, SP10 oraz w filii MOK w Brzezince. Dla pozostałych inwestycji, czyli P15 i P16, CKZiU oraz Reja 18a, konieczne jest najpierw ogłoszenie przetargów na realizację zadań. – informuje Bartłomiej Gruchlik zastępca prezydenta miasta. – Ponadto po raz pierwszy miasto pozyskało środki na termomodernizację budynku mieszkalnego – będzie to ten zlokalizowany przy ul. Reja 18a.

Prace obejmą tam docieplenie ścian zewnętrznych, modernizację obróbek blacharskich, wymianę stolarki okiennej, przebudowę fasady na klatkach schodowych, docieplenie ściany dobudówki (przychodnia), modernizację wejść do klatek schodowych, w tym wymiana drzwi zewnętrznych, wykonanie opaski z kostki brukowej, remont kominów ponad dachem czy docieplenie dachu.

Łączna wartość projektów to 12,8 mln z czego 7,9 mln to wartość otrzymanego dofinansowania.

Termomodenizacja placówek oświatowych nadzorowana będzie przez Wydział Inwestycji UM Mysłowice, natomiast za prace na budynku przy ul. Reja 18a odpowiedzialny będzie Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej. Termomodernizacja obiektów miejskich realizowana jest w ramach „Planu gospodarki niskoemisyjnej dla Miasta Mysłowice”.

System informacji o terenie miastaBudżet obywatelskiFundusze europejskieNGOKomunikaty dot. bezpieczeństwa